Menu Zamknij

Powitanie

Witam serdecznie na moim blogu!

Pomysł na blog zrodził się już jakiś czas temu. Od dawna interesuję się tematem zdrowego żywienia oraz diety roślinnej. Oprócz tego jestem mamą drugiego już w domu małego alergika.

Podobnie jak u wielu mam, po narodzinach dziecka nasze życie wywróciło się niemal do góry nogami. Nie tylko pojawiły się nowe obowiązki w domu, ale też zmieniło się postrzeganie naszej diety. Oczywiście nie jest tak, że każda z nas zmienia od razu całe swoje nawyki żywieniowe, ale często próbujemy chociaż dawać dziecku to co bardziej zdrowe, najlepiej niepryskane i nieprzetworzone.

Kiedy pierwszy syn okazał się alergikiem, wszystko się pozmieniało w naszej kuchni. Najpierw trzeba było wykluczyć mleko i jajka. Potem przyszło do tego, że dieta musiała się jeszcze bardziej okroić. Jako mama karmiąca piersią musiałam sama trzymać się diety, a następnie gotować możliwie hipoalergicznie synowi.

Bywało ciężko. Kilogramy leciały w dół, w sklepie trudno było znaleźć odpowiednie zamienniki, a tradycyjne przepisy wymagały sporo przeróbek. Najtrudniejsze okazało się jedzenie bezglutenowe. W tym okresie kiedy eliminowałam bardzo dużo składników „normalnej” diety, zaczęłam mocno korzystać z wegańskich przepisów. Oprócz przepisów natrafiałam też przy okazji na różne informacje związane z przemysłem hodowlanym. Zrezygnowałam z mięsa i obecnie już trzeci rok nie wzięłam go do ust.

Kiedy starszy syn wyrósł z alergii na białka mleka krowiego, a ja przestałam go karmić piersią, to znów w kuchni pojawiły się różne składniki, w tym nabiał. I tak było aż do teraz.

U drugiego syna szybko pojawiły się problemy, tym razem głównie z brzuchem a wraz z tym jest mocne podejrzenie alergii pokarmowej. I znów z diety wyleciał nabiał, jaja i trochę innych składników. Czeka nas powtórka z rozrywki i mocno ograniczona dieta, jeżeli jego też chcę karmić piersią i wyprowadzić z tej alergii.

Dlatego właśnie rozpoczynam pisać ten blog. Wiem już jak wygląda zmaganie z mocno ograniczoną, hipoalergiczną dietą i chciałabym dzielić się tu z Wami swoimi doświadczeniami, przepisami i szerzyć wiedzę o zdrowym odżywianiu.

Miłej lektury bloga!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.