zioła
Blog

Krok naprzód

Od dłuższego czasu nurtuje mnie kwestia dalszego rozwoju zawodowego. Urlop macierzyński się skończył, a przeprowadzka sprawiła że nie mam już powrotu do zakładu, gdzie pracowałam wcześniej. Nie mam zapewnionej opieki dla swojego młodszego dziecka poza moją własną, więc jeszcze nie wybieram się nigdzie na etat. Co ciekawe na całe duże miasto, gdzie mieszkamy, jest tylko jeden publiczny żłobek, do którego przyjmują dzieci z alergiami. Oficjalnie nie można składać wniosków do żadnego innego, więc szansa na miejsce jest… no… marna :/

W takiej sytuacji uznałam, że to dobry moment na naukę i jakąś dorywczą pracę w międzyczasie. Będąc już od kilku lat, z krótką przerwą, na diecie eliminacyjnej naczytałam się książek, blogów, poradników, pism naukowych i różnych innych publikacji na temat alergii i żywienia dzieci. Skłoniło mnie to też do zmian w kuchni i nauczyło gotować inne potrawy niż „tradycyjne”. A wraz z tym wszystkim rosło zainteresowanie rolą prawidłowego żywienia w naszym życiu.

Nie wspominałam tego nigdzie na blogu, ale moim pierwotnym wykształceniem jest medycyna. Jako lekarz mam oczywiście jakąś podstawową wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Chcę jednak tę wiedzę zgłębić i skupić się na leczeniu dietą. Długo biłam się z myślami z tą decyzją, ale w końcu kilka dni temu zjawiłam się w progach uczelni i zapisałam na studia z dietetyki.

Przez 3 kolejne lata zamierzam zdobywać nową wiedzę. Mogłam wybrać studia podyplomowe, ale uznałam, że nie będę szła na skróty i wolę zdobyć solidną porcję wiedzy. Ciekawie będzie znów wrócić do ławki i mam nadzieję, że dzieci pozwolą mi na chwile skupienia i naukę. Będzie to wymagało przeorganizowania nieco naszego życia rodzinnego, ale wiem, że sobie poradzimy.

Wraz z nabywaniem nowej wiedzy i czytaniem fachowej literatury, ubogaci się również ten blog. Z pewnością pojawi się więcej artykułów na temat alergii oraz porad związanych z dietą eliminacyjną. Ostatnio troszkę zdominowały go tematy ekologiczne, ale są mi one bliskie, dlatego je tak często poruszam.

Cieszę się na mój nowy kierunek rozwoju i nie mogę doczekać się października 🙂 Będzie się działo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.