truskawki
Blog

Problem z wysypką

Czerwiec i lipiec to cudowne miesiące jeśli chodzi o obfitość warzyw i owoców. Jednak ostatnie upały dają się nam we znaki i praktycznie ani gotować, ani jeść się za bardzo nie chce.

Rozszerzanie diety szło nam ostatnio bardzo dobrze. W diecie pojawiły się wszystkie zboża, migdały oraz nowe owoce, w tym truskawki. Teraz planowałam wprowadzić do jadłospisu nerkowce, które są niezwykle popularne w wegańskich potrawach. Jak to jednak bywa, czasem robi się jeden krok w przód, a potem dwa w tył… Kilka rzeczy złożyło się jednak na to, że musieliśmy się cofnąć nieco w naszej diecie eliminacyjnej.

Pisałam ostatnio o błędzie dietetycznym, który się niestety nam zdarzył. Synek dostał wysypki, a ja odkryłam że w kupionych pierogach przeoczyłam w składzie jajka (mimo czytania etykiety). W tym samym czasie zaczął się sezon na truskawki. Pierwsze próby wypadły dobrze i oboje z synkiem pałaszowaliśmy je równo. Dziadkowie kupowali nam na targu od zaufanej pani, także ponoć nie pryskane. Po kilku dniach z truskawkami, przyszedł czas na test z nerkowcami. I tutaj mniej więcej pojawiła się wysypka.

No i zonk. Co zawiniło? Pewnie te jajka, bo mamy na nie potwierdzoną alergię. Ale z nerkowców trzeba się było wycofać na jakiś czas, żeby mieć co do nich pewność. A tymczasem…. wysypka nie znika. Mam jednak wrażenie, że jej wygląd i charakter się zmienił. Zaczynam podejrzewać, że to już nie jest alergia a wysyp potówek. Nie byłoby to nic dziwnego, bo gorąco daje się wszystkim we znaki, w tym synkowi.

Potówki też swędzą, ale przy odpowiedniej pielęgnacji powinny szybko zniknąć, w przeciwieństwie do zmian alergicznych. W tym momencie wycofałam się z nerkowców i ograniczyłam truskawki, ale bez całkowitej eliminacji. Rozszerzanie diety stanęło w miejscu co momentu, aż skóra synka się poprawi.

Oby kąpiel w krochmalu i wietrzenie potwierdziło, że problem nie leży w uczuleniu. Trzymajcie kciuki 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.