zmiany
Blog

Idą zmiany

Minęło półtora roku odkąd założyłam ten blog. Radzi on sobie coraz lepiej, co mnie oczywiście bardzo cieszy i motywuje do dalszej pracy. Nadszedł jednak moment, kiedy uznałam że potrzebuję zmian i większego ukierunkowania w tym, co tworzę.

Chociaż wizja mojego bloga cały czas jest taka sama, rozmył się nieco w trakcie jego tworzenia. W powitalnym wpisie określiłam jaki przyświeca mi cel w tworzeniu tego miejsca.

Chcę dzielić się wiedzą i doświadczeniem związanym z byciem na diecie eliminacyjnej oraz szerzyć wiedzę o zdrowym żywieniu. Chcę, żeby to miejsce stało się oazą dla mam małych alergików, które przeczesują internet w poszukiwaniu informacji o tym, jak pomóc swojemu dziecku. Kilka lat temu sama szukałam odpowiedzi na mnóstwo pytań, na które teraz już znam odpowiedź. Ta strona ma w założeniu być czymś, czego sama poszukiwałam w momencie, gdy lekarz zaczął podejrzewać alergię pokarmową u mojego syna, a ja z dnia na dzień miałam przewrócić do góry nogami swoją dotychczasową dietę.

Gdy człowiek zmaga się z chorobami alergicznymi, zaczyna uważnie przyglądać się swojemu talerzowi. To bardzo dobry moment na wprowadzenie zmian, nie tylko tych koniecznych, ale i tych zdroworozsądkowych 😉 Zdrowym odżywianiem pasjonuję się od dawna, a od jesieni dodatkowo pogłębiam tą wiedzę na studiach dietetycznych, dlatego ten temat też się na blogu przewija i nadal będzie.

Tematykę związaną z ekologią uważam za niezwykle ważną i chcę ją poruszać w swoim miejscu w sieci. Ziemię mamy tylko jedną, a osiedlać się na Marsie jakoś mi się nie widzi. Chcę zmienić przekonanie, że ekologią interesują się tylko oszołomy przykuwające się do drzew, a „normalny człowiek” nie ma na to ni środków, ni czasu. Proporcje w tych wpisach w porównaniu z tematyką alergiczną zmieni się jednak nieco, w końcu ekologii ma być szczypta 😉

Na blogu pojawiło się wiele wpisów związanym z dążeniem do minimalizmu, odgracaniem i podejmowanymi przeze mnie w tym temacie wyzywaniami (np. #1000rzeczymniejw2020 czy #rokbezplastiku). Tego rodzaju artykuły przestaną pojawiać się już na blogu, nie widzę dalej takiej potrzeby. Wyzwania zamierzam kontynuować, ale podsumowaniami podzielę się tylko na Instagramie. Kto ciekaw, może tam zaglądać 🙂

Blog Eliminujemy odświeży też nieco swoją szatę graficzną, paski menu i podział na kategorie. Mam nadzieję, że będzie dzięki temu bardziej przejrzysty 🙂

I to tyle w temacie nadchodzących zmian. Wprowadzenie ich chwilkę potrwa, bo narodowa kwarantanna daje się mocno we znaki, jeśli chodzi o czas, który można poświęcić na coś innego niż gotowanie, sprzątanie i opiekę nad dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.