piłka. kwiecień mniej
Ekologia

Kwiecień – co tym razem ubyło?

Poza bieżącym ogarnianiem przestrzeni, trudno jest jeszcze brać się za odgracanie domu. Wyzwanie #1000rzeczymniejw2020 jednak trwa i staram się przeczesywać mieszkanie w poszukiwaniu przedmiotów niezbyt potrzebnych, aby je oddać lub wyrzucić.

Dzieciaki siedzą w domu zdecydowanie więcej i czasem nawet biorą się za rysowanie.Głównie zużywamy zalegające na półkach kolorowanki oraz stare papiery na ich „dzieła”. Jedna grubsza kolorowanka i 3 zeszyty do malowania pędzlem maczanym w wodzie zdążyły zniknąć z domu w kwietniu.

Wiosna w końcu nadeszła, a wraz z nią wyższe temperatury. Komoda z dziecięcymi ubrankami wymagała z tej okazji przejrzenia. Wymieniliśmy od razu ubranka na większe rozmiary, z kilka z nich zamiast trafić do pudeł, zamieniło się w szmatki. Dokładniej było ich sztuk 13.

Postanowiliśmy zmniejszyć również liczbę zabawek, które każdego dnia lądują gdzieś na podłodze w ferworze zabawy. Do oddania dla innych maluszków trafiło kilka sztuk zabawek niemowlęcych (sztuk 6). Przy okazji też znalazła się stara (i niestety jak się okazało dziurawa) piłka do nogi – ta trafiła do kosza.

Do śmietnika trafiły też moje okulary, których żywot zakończył młodszy syn. Połamanych oprawek nie dało się odratować. Na szczęście nie było warto nawet próbować, bo soczewki okularów były mocno porysowane. Nowe okulary są za to teraz szczególnie pilnie strzeżone i usuwane z zasięgu małych łapek!

Nie mam w zwyczaju kupowania i gromadzenia żadnych czasopism, czasem dostaję je jednak do przejrzenia od rodziny. Zrobiłam małej stercie czystki, wyrwałam kilka kartek z interesującymi mnie przepisami i mam teraz 6 sztuk magazynów mniej 🙂

Do listy przedmiotów, które ubyły w kwietniu doliczyć mogę jeszcze jeden stary półmisek.

Łączna ilość rzeczy, o której jesteśmy lżejsi w kwietniu w ramach wyzwania? Tym razem to 31 sztuk.

Od początku roku będą to już 153 przedmioty – od małych pierdółek, po takie większe gabarytowo. Dalej jest jednak nad czym pracować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.