plany
Blog

Plany, plany, plany…

Idealnie byłoby, gdybym plany na rok 2020 miała wpisane do kalendarza w już grudniu. Tak zresztą zamierzałam, chcąc wykorzystać na to przerwę między Świętami a Nowym Rokiem. Udało mi się swoje cele całkiem dobrze rozpisać na kawałki, ale z umiejscowieniem w kalendarzu jest już trudniej. Wciąż dużo jest niewiadomych oraz zależności „gdy będzie to, to zadzieje się tamto”. Z tego powodu szósty dzień stycznia nadal zastaje mnie z głową w kalendarzu i mętlikiem w głowie.

Odchodząc nieco myślami od własnych pomysłów i celów, postanowiłam wziąć w 2020 roku udział w dwóch wyzwaniach.

Pierwszym z nich jest #rokbezplastiku. Autorka wyzwania namawia do maksymalnej rezygnacji z jednorazowych foliówek na rzecz papierowych oraz płóciennych toreb. Od niecałego roku stosuję wielorazowe woreczki z firanki i ilość folii w domu znacznie się ograniczyła. Zdarza się jednak zbyt często, że wstępuję do sklepu na nieplanowane zakupy i nie mam ze sobą swoich worków. Wiem, że mogłabym się jeszcze bardziej postarać się w tej kwestii i taki mam właśnie zamiar.

Drugim wyzwaniem, do którego chcę dołączyć jest #1000rzeczymniejw2020. Autorka tego przedsięwzięcia zaznacza, że 1000 rzeczy to rzecz umowna i nie będzie źle gdy liczba ta będzie mniejsza. Ważne, żeby zbędnych przedmiotów z domu ubyło. Pomoże to w zapanowaniu nad ilością rzeczy w domu, ułatwi sprzątanie i wpłynie na estetykę otoczenia – no same korzyści 🙂 W ubiegłym roku pozbyłam się sporej części ubrań, a także części książek, dokumentów i paru innych rzeczy. W domu jest jednak jeszcze spora ilość szuflad i pojemników, która czeka na przejrzenie 🙂 Zadanie wcale nie jest łatwe. Poza tym, że trudno jest czasem zdecydować co zachować, a co nie (ach ta natura chomika), to dodatkowo zajmuje sporo czasu. Mimo to – challenge accepted!

Na instagramowym profilu bloga będę cyklicznie wspominać jak mi idzie z tymi wyzwaniami. Kto ciekaw, niech zagląda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.